align=  align=  align=  align=
 align=  align=  align=  align=  align=  align=
TEKMOVANJA
 Futsal pokalno tekmovanje NZS (02.10.2024)

V prilogi je Razpis za futsal pokalno tekmovanje 2024(25, ki ga organizira NZS, Rok za prijave je 18.10.2024.

V derbiju gladka zmaga Preddvora (29.09.2024)

V derbiju 5. kroga GNL - člani "Das ist Walter" je Preddvor na domačem igrišču premegal Velesovo - Cerklje s 5:0 in še naprej ostaja na vrhu lestvice, Po prvem polčasu je bil rezultat 2:0, obakrat je zadel Kristjan Eržen. V prvem delu nadaljevanja so bili gostje nekoliko več pri žogi, a brez pravega zaključka, nato pa je Preddvor ponovno prevzel vajeti v svoje roke in s še enim zadetkom Kristjana Eržena, ki je tako dosegel klasični hat-trick, ter zadetkoma Roka Tomažiča in Žana Kuzme, zasluženo dosegel visoko zmago.

Petič je bil uspešen tudi Bled-Bohinj Hirter, ki je tokrat premagal Kranjsko Goro s 3:0 - v polno so zadeli Uroš Iskra, Tim Matič in Nejc Ambrožič. Na tretje mesto na lestvici se je s četrto zaporedno zmago prebil Polet, ki je na domačem igrišču ugnal Visoko z 2:0. Ob koncu prvega polčasa je domače v vodstvo povedel Tilen Dolenc, v drugem pa je bil uspešen še Uroš Todić. Najvišja zmaga kroga je tokrat uspela Bitnjam, ki so ugnale Tržič s 6:1, še tretjič zapored pa je bila uspešna kranjska Sava, ki je v Stražišču premagala Jezero Medvode s 4:2. Edina tekma, kjer gledalci niso videli zadetkov, je bila v Železnikih, kjer je gostoval Britof. Zanimivo je, da je bil to šele drugi neodločen rezultat v letošnjem prvenstvu, Na preostalih 28 tekmah so bili 15-krat uspešni domačini, 13-krat pa gostje.

Neposredni prenos tekme PREDDVOR : VELESOVO - CERKLJE (27.09.2024)

V SOBOTO, 28. septembra 2024 ob 16.00, bo na sporedu tekma 5. kroga GNL - člani "Das ist Walter" med ekipama PREDDVOR in VELESOVO - CERKLJE. Tekmo si bo mogoče ogledati v neposrednem prenosu na povezavi:

PREDDVOR : VELESOVO - CERKLJE

Vodilna trojka zabeležila nove zmage (22.09.2024)

V derbiju 4. kroga GNL-člani "Das ist Walter" je Bled-Bohinj Hirter na Visokem premagal domačine s 3:2. V prvema polčasu je za goste zadel Nejc Ambrožič, Visoko pa je izenačilo z zadekom Jake Savinška. V nadaljevanju so gostje hitro povedli - zadel je Boštjan Varl v 50. minuti - in si kasneje priigrali tudi dva zadetka prednosti (Tim Matič v 75. minuti), domačini pa so v 78. minuti rezultat uspeli znižati na 2:3 - ponovno je bil uspešen Jaka Savinšek - za kaj več pa jim je zmanjkalo časa. Tudi drugi dve ekipi z vrha lestvice, Velesovo - Cerklje in Preddvor, sta v tem krogu zmagali. Velesovo - Cerklje je z 1:0 ugnalo Jezero Medvode, edini zadetek pa so gledalci videli že v 23. minuti, ko je v polno meril Anej Šuler. Preddvor je v gosteh ugnal Kranjsko Goro s 5:0, s čimer je dosegel še četrto zmago v prvenstvu. Najvišjo zmago kroga je dosegel Polet, ki je ugnal Tržič 2012 s 4:0, na domačem igrišču pa sta se uspeha veselila še Britof, ki je premagal Bitnje s 4:1, in Sava Kranj, ki je z zadetkom v 86. minuti tekme premagala Niko Železniki z 1:0.

V 4. krogu je bilo doseženih 21 zadetkov oziroma v povprečju 3,5 na tekmo, Sodniki so pokazali 27 rumenih kartonov, kar pomeni, da jih je v povprečju vsaka ekipa dobila 2,25, veseli pa podatek, da nihče ni bil izključen.

Neposredni prenos tekme VISOKO : BLED-BOHINJ HIRTER (20.09.2024)

V SOBOTO, 21. septembra 2024 ob 16.30, bo na sporedu tekma 4. kroga GNL - člani "Das ist Walter" med ekipama VISOKO in BLED-BOHINJ HIRTER.Tekmo si bo mogoče ogledati v neposrednem prenosu na povezavi:

VISOKO : BLED - BOHINJ HIRTER

Med 32 najboljšimi v pokalnem tekmovanju NZS tudi trije gorenjski klubi (18.09.2024)

Prva tekma 2. kroga v tekmovanju za Pokal Pivovarna Union je bila odigrana v torek, 17.9. v Velesovem, kjer so domačini gostili Polet. Po prvem polčasu je bil izid 0:0, v drugem pa so domačini pokazači več želje po zmagi in z zadetkoma Luke Sankoviča v 71. minuti iz kazenskega udarca in Emila Lenarčiča v 81. minuti zasluženo slavili z 2:0.

Eksist Žiri kot tretjeligaš je bil favorit v dvoboju s Preddvorom, a se domačini s tem niso strinjali. Že uvodoma so dosegli dva zadetka za vodsto 2:0 (Rok Tomžič in Kristjan Eržen) do konca polčasa pa je zadel še Jan Ajdovec. V drugem delu so gostje sicer poskušali izid polepšati, a se domačini niso dali presenetiti in z dvema zadetkoma Luke Prestorja potrdili visoko zmago s 5:0.

V tretji tekmi je Triglav Kranj slavil v Železnikih s 5:0. Edini zadetek v prvem polčasu je dosegel Toni Vinogradac, v drugem pa so zadeli še Ivica Vidovič (dvakrat), Lan Piskule in Jaka Kasnik.

Med 32 najboljšimi ekipami v tekmovanju za Pivovarna Union bodo tako Gorenjsko zastopali Triglav Kranj, Velesovo-Cerklje in Preddvor.

Pokal Pivovarna Union: 2.krog (15.09.2024)

Med tednom bodo na sporedu še zadnje tri tekme v tekmovanju za Pokal Pivovarna Union v okviru MNZG-Kranj. Pari so naslednji:

VELESOVO - CERKLJE : POLET, torek, 17.9. ob 17.00

PREDDVOR : EKSIST ŽIRI, sreda, 18.9. ob 17.00

NIKO ŽELEZNIKI : TRIGLAV KRANJ, SREDA, 18.9. ob 17.30